Najnowsze informacje dla rodziców/opiekunów

Szanowni Rodzice!

W związku z sytuacją w kraju, szkoła pracuje inaczej niż dotychczas. Państwa dzieci otrzymują drogą elektroniczną od nauczycieli przedmiotów materiały do samodzielnej pracy w domu i mają zadanie samodzielnie organizować sobie czas na naukę. Zatem prosimy Państwa o wsparcie dla swoich dzieci, jeśli wymagają pomocy przy organizacji czasu na samodzielną edukację. Tym samym zwracamy uwagę byście Państwo byli czujni na ich emocjonalność – sytuacja epidemii wywołuje lęk i wiele obaw. Związane one mogą być z różnorodnymi kwestiami, np.: z zachorowaniem, z sytuacją szkolną, z relacjami. Prośba o izolację i pozostawanie w domu również może wzbudzać różnorodne emocje. Zatem apelujemy do Państwa o uważność, rozwagę i współpracę, aby rok szkolny 2019/2020 był realizowany i zakończony z sukcesem dla każdego ucznia.
W sytuacji pytań, wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nauczycielami, wychowawcami klas. Dla uczniów i rodziców został również uruchomiony dyżur telefoniczny i e-mailowy pedagoga i psychologa szkolnego.

Życząc zdrowia
pedagog, psycholog szkolny
wraz z nauczycielami ZSCKR w Golądkowie

INFORMACJA DYREKTORA
Szanowni Państwo
W związku z przedłużeniem terminu zawieszenia zajęć w szkole informuję Państwa Rodziców, że w terminie do 10 kwietnia w ramach realizacji podstawy programowej będą odbywały się zajęcia w formach, jakie nauczyciele zaproponowali uczniom już od 12 marca. Ponawiam wcześniejszą prośbę, by Państwo przypominali uczniom o sprawdzaniu poczty i wypełnianiu poleceń, które tam znajdą. Jednocześnie nadal proszę o wspieranie uczniów w tej nowej rzeczywistości. Rok szkolny trwa i mimo, że jest bardzo trudny wszyscy zmierzamy do jego szczęśliwego zakończenia.
Szczególną troską otaczamy maturzystów, przed którymi zakończenie nauki już za miesiąc, a wcześniej wystawienie ocen, potem matura. Znowu powtarzam: wiele zależy od nas – pracujmy razem, wspierajmy się i dbajmy o własne bezpieczeństwo.

Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących korzystają ze stron rekomendowanych przez MEN i stron CKE, ale też z innych w celu utrwalania lub poszerzania wiedzy. Ponadto sami przygotowują scenariusze lekcji, tematyczne prezentacje, zadania, stawiają problemy dydaktyczne i polecają lektury. Przesyłają uczniom karty pracy, kontaktują się przez facebook.
Nauczyciele kształcenia zawodowego również prowadzą pracę z uczniem. Korzystają z podręczników, polecają uczniom artykuły w czasopismach naukowych, filmy tematyczne i strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w celu uzupełnienia informacji na temat egzaminów zawodowych. Podobnie jak nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących zlecają zadania do wykonania, proponują tematykę referatów i prezentacji tematycznych. Kontaktują się przez facebook.
W celu rozwijania i utrwalania wiedzy nauczyciele polecają zamieszczone poniżej strony internetowe. Zachęcam do korzystania z nich przypominając, że czas pozostawania w domu nie jest czasem wolnym od nauki.
Po raz kolejny proszę też wszystkich uczniów o rzeczywiste bycie w domu – w ten sposób dbamy o siebie i o najbliższych.
Dyrektor szkoły Ewa Leszczyńska

https://epodręczniki-zawodowe.blogspot.com/
https://epodreczniki-zawodowe.blogspot.com/p/ucz-sie-on-line-za-darmo.htmlhttps://wolnelektury.pl/
http://www.chmuraczytania.pl/
https://lektury.gov.pl/
http://www.publio.pl/index.html
https://literat.ug.edu.pl/
https://ninateka.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCXoqO7soFErPgVMK2VgwDrA – Akademia Lektur, kanał na Youtube
https://polona.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=3GswdvxNXaM – videoblog maturalny „Wiedza z Wami”
https://www.youtube.com/watch?v=oJjG8yNuVHQ – videoblog maturalny „Wiedza z Wami”
https://kno.ore.edu.pl/repozytorium-kursow/87-grupa-zawodow-instalacji-sanitarnych-sieci-zewnetrznych-i-instalacji-przemyslowych.html
www.kwalifikacjewzawodzie.pl
https://depot.ceon.pl/discover – repozytorium Centrum Otwartej Nauki. Repozytorium zawiera publikacje polskich naukowców w otwartym dostępie (w tym z mechanizacji rolnictwa)

Egzaminy zawodowe


https://www.topagrar.pl/articles/maszyny-rolnicze/ – czasopismo branżowe
https://www.youtube.com/user/TheMateusz46/videos – filmy dotyczące naprawy maszyn rolniczych
http://bc.pollub.pl/dlibra/results?q=obr%C3%B3bka&action=SimpleSearchAction&type=-6&p=0 – biblioteka materiałów cyfrowych
https://www.sandvik.coromant.com/pl-pl/knowledge/pages/default.aspx – baza wiedzy o obróbce
http://zste.cku.prv.pl/dydaktyka.html – materiały do pobrania
http://www.czek.eu/zajecia%20praktyczne/dzial%20I.htm – materiały dot. obróbki ręcznej

kwalifikacja R22


https://epodreczniki.pl
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
Portal lektury.gov.pl
Strona Centrum Nauki Kopernik
Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
Serwis Telewizji Polskiej
https://prezi.com.