Informacje o szkole

..strajkujący nauczyciel zbudował materiał łatwopalny. Wkrótce nastąpi masakra…- to wyjątek z kilku zdań maila, który dotarł do szkoły.

Czy treść miała dokuczyć nauczycielom czy maturzystom?

Nawet nie próbujemy odpowiadać na pytanie komu chciał zaszkodzić autor maila, który dziś rano pojawił się w skrzynce szkoły. Trudno doszukiwać się racjonalnego uzasadnienia takiego zachowania. Pewne jest jednak, że skutki głupiego żartu mogły dotknąć przede wszystkim  maturzystów, którzy po przybyciu do szkoły zobaczyli wozy strażackie, policję i ewakuowanych pracowników, stojących przez budynkiem. Tylko dzięki profesjonalnemu podejściu wszystkich zaangażowanych osób udało się sprawnie i bez niepotrzebnych komplikacji przeprowadzić czynności sprawdzające.  

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do  funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, którzy natychmiast pojawili się na terenie szkoły i wykluczyli zagrożenie, dzięki czemu egzamin rozpoczął się o czasie.

Autora wiadomości zachęcamy do głębokiej refleksji nad treścią przekazywanych informacji  i nad sensem podjętego działania.