top of page

Święto plonów w Pułtusku

Dyrektorzy, przedstawiciele Rad Pedagogicznych i uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, spotkali się 12 października br. w gościnnych progach Domu Polonii w Pułtusku. Stało się to za sprawą wydarzenia pt.: „Promocja projektów realizowanych w ramach podejścia LEADER: Współpraca szkół rolniczych i LGD – uroczystości dożynkowe wydarzeniem kulturalnym regionu”.

Na uroczystość, zrealizowaną z dużym rozmachem, przybyło wielu znamienitych gości, m.in.: pan Tadeusza Nalewajk – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pani Agnieszka Miszczak – Płuciennik – Zastępca Dyrektora ds. oświaty i współpracy z samorządem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Witold Chrzanowski- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku, panWojciech Gregorczyk-Dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, Wiktor Szmulewicz- Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Centralnym punktem uroczystości był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Prace oceniane w konkursie zachwycały pomysłowością, precyzją wykonania, a przede wszystkim pracochłonnością. Nie było szkoły, która na swoim stoisku nie miałaby oryginalnego, przykuwającego uwagę zwiedzających elementu, czegoś, co odróżniało ją od pozostałych. Wieńce dożynkowe niczym arcydzieła sztuki, produkty regionalne, wyroby rękodzieła – wszystko to nadało uroczystości szczególnego charakteru.

Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: I miejsce ZSCKR w Karolewie II miejsce ZSCKR w Golądkowie III miejsce ZSCKR w Dobroszycach


image005

Comments


bottom of page