top of page

Akcja Góra Grosza 2019

W dniach 26 listopada 2018 r. – 02 stycznia 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do XIX edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a partnerem Poczta Polska.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji: • efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, ze oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, • efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci, • efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej. Opiekunami akcji byli Hanna Karłowicz i Anna Nalewajk. W tym roku grosze wytrwale zbierali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu : Anna Ściborska, Dawid Tyśkiewicz, Maja Zielińska, Martyna Lusa.

Dzięki wsparciu uczniów i nauczycieli w naszej szkole wszystkie grosze utworzyły górę o wartości 128, 97 złotych.

W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJEMY! Anna Nalewajk


Comments


bottom of page