top of page

Czas na Hiszpanię – Nowe miejsca praktyk dla uczniów z Golądkowa

W dniach 24-26.03 Krzysztof Nuszkiewicz – dyrektor ZSCKR w Golądkowie oraz Tomasz Antczak – Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej i nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie odbyli wizytę studyjną w Walecji w Hiszpani, która była rezultatem rozmów prowadzonych od kilku miesięcy z firmą Europa: Movilidad Estudiantil (EME). 

EME dysponuje szerokim wachlarzem firm i instytucji, w których uczestnicy projektów Erasmus+ (dawniej Leonardo da Vinci) odbywają praktyki zawodowe. Ponadto EME zawarła porozumienia z różnymi instytucjami zajmującymi się edukacją i kształceniem zawodowym w Regionie Autonomicznym Walencji. To w nich uczniowie wzbogacają praktyki zawodowe w zajęcia teoretyczne i ćwiczenia w szkolnych pracowniach, czy warsztatach. W czasie wolnym od praktyk zawodowych uczestnicy partycypują w zajęciach edukacyjnych, kulturowych, rozrywkowych, a także sportowych. 

Delegacja z Golądkowa w ciągu swojej wizyty miała okazję zwiedzić wiele różnych interesujących miejsc oraz poznać osoby, które opowiadały o tym, jak wyglądają w ich placówkach praktyki. Zaprezentowano nie tylko miejsca samych praktyk, ale także hotele, w których wyjeżdzająca na praktyki młodzież mieszka w czasie pobytu w Hiszpanii. 

Wśród prezentowanych miejsc praktyk dla uczniów szkoły golądkowskiej, których praktyki mogą trwać nawet 4 tygodnie znalazł się ekskluzywny klub golfowy z hotelem i szerokim zapleczem gastronomicznym, stadniny koni, centrum hotelowe (posiadające stadninę) położone nad jeziorem połączonym z morzem, Kampus Uniwersytecki, gdzie praktyki odbywają uczniowie np. gastronomii, mechaniki i który posiada na swoim terenie akademiki, restaurację, baseny, korty, boiska i inne atrakcje. Zwiedzono także hotele, w tym ekskluzywny hotel położony nad samym morzem, w którym polscy goście mieli zaszczyt poznać jednych z najlepszych szefów kuchni w Hiszpanii. 

Dyrektor firmy EME, pan Felip Mengual Domenech będący gospodarzem wizyty, osobiście towarzyszył gościom z Golądkowa prezentując około 20 lokalizacji praktyk (zakładów, firm, instytucji). Wizyta wzbogacona była o elementy, dzięki którym przedstawiciele z Polski zapoznali się z kulturą i historia nie tylko Hiszpanii, ale przede wszystkim regionu, zwiedzono między innymi 4 muzea. 

W czasie spotkania zostały omówione warunki dalszej współpracy oraz rewizyty pana Felipa Mengual Domenech, który odwiedzi technikum w Golądkowie prawdopodobnie jeszcze w tym roku szkolnym.

Tomasz Antczak Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej , nauczyciel WOS


image001
image002
image004
image005
image006
image007
image008
bottom of page