top of page

Dania fit… Moda czy zdrowe odżywianie?

Obecnie coraz więcej osób zastanawia się jak i co jeść, żeby było zdrowo, smacznie i przy tym mało kalorycznie. Należy jednak pamiętać, aby dostarczać organizmowi niezbędnych produktów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Podczas odchudzania powinniśmy spożywać dużo produktów bogatych w białko-najlepiej jaj. Niewielka ilość kalorii, ale przede wszystkim to różnorodne źródło składników mineralnych i witamin. W jednym jaju znajdziemy około 70 kalorii. Z nich tylko niewielki procent zmienia się w tłuszcz. Dania z jajek mają tę świetną właściwość, że na długo zaspokajają nasz apetyt. Możemy być syci nawet przez wiele godzin. Zgodnie z zaleceniami dietetyków zjedzenie dwóch jajek o poranku dostarcza nam odpowiedniej dawki protein i zapewnia sytość na długo.


Ponadto jajko jest też bogate w łatwo przyswajalne witaminy A, D, E i K. Znajdziemy w nim także duże pokłady związków mineralnych: magnezu, fosforu, wapnia, potas i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Dodatkowo jajka świetnie sprawdzają się w roli pożywnego, a przy tym błyskawicznego w przyrządzeniu śniadania czy dania obiadowego. Nie tylko gotowane na miękko czy jajecznica...

Uczniowie klasy I proponują omlet biszkoptowy z różnymi dodatkami np. ze szpinakiem lub owocami czy kotlety z jaj - szybkie i wyśmienicie smakujące danie. Możemy też pozwolić sobie na deser – u nas mus owocowy w odsłonie malinowej i brzoskwiniowej.


Dania fit to nie udręka tylko rozkosz dla podniebienia. Polecamy!!!!bottom of page