top of page

Dożynki Prezydenckie – Spała 2013

W dniu 15 września 2013 roku przedstawiciele Zespołu Szkół w Golądkowie uczestniczyli w Dożynkach Prezydenckich w Spale. To znana miejscowość wypoczynkowa nad rzeką Pilicą w obrębie Spalskiego Parku Krajobrazowego, w gminie Inowłódz. Od 2000 roku dzięki reaktywacji obchodów Dożynek Prezydenckich, Spała w jedną z wrześniowych niedziel pełni funkcję rolniczej stolicy Polski. Dożynki Prezydenckie to święto, które łączy Polaków we wspólnocie podziękowań. Rolnicy z całej Polski dziękują za opiekę i obfite plony.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Edyta Żychowska, Izabela Pniewska, Izabela Nuszkiewicz, Sławomir Bloch, Tomasz Antczak, Łukasz Żychowski oraz uczniowie: Marlena Szmalc, Olga Kołakowska, Patrycja Czernecka, Małgorzata Pasztak, Karolina Jeż, Katarzyna Krzyczkowska, Patryk Nowak i Przemysław Bandurski.

Stoisko Zespołu Szkół w Golądkowie odwiedził Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną Komorowską w towarzystwie zaszczytnych gości. Zgodnie z Polską tradycją powitaliśmy Parę Prezydencką chlebem i solą. Daniem głównym były zrazy z daniela w sosie kurkowym z kaszą gryczaną. Na stół prezydencki serwowaliśmy również pasztet z daniela z borówką, placek z kaszy jaglanej i podpiwek. Czujemy się szczególnie wyróżnieni, ponieważ Para Prezydencka zachwycała się smakiem potraw i efektownym podaniem.

Jesteśmy dumni, że byliśmy jedyną szkołą w kraju, która otrzymała zaproszenie na Dożynki Prezydenckie. Przed nami kolejny rok pracy i nowych pomysłów. Jesteśmy przekonani, że podczas Dożynek Prezydenckich – Spała 2014 nowa potrawa zaskoczy wszystkich gości.

Izabela Nuszkiewicz, Edyta Żychowska

image007

Comments


bottom of page