top of page

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 06 lutego 2020r. społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Zorganizowaliśmy apel w celu włączenia uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Przygotowaliśmy prezentację na temat zagrożeń płynących z sieci, cyberprzemocy i zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz gazetkę okolicznościową związaną z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat Dzień Bezpiecznego Internetu przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Na koniec apelu obejrzeliśmy teledysk, który jest elementem kampanii społecznej „Przytul hejtera” organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje w partnerstwie z firmą Facebook.

Spotkanie społeczności szkolnej poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Zofia Pyrkosz, uczennica z klasy 2LTH i Łukasz Górecki, uczeń z klasy 1 B4, a przygotowały panie Marianna Buźniak i Anna Lusa.

Tekst: A. L.Commentaires


bottom of page