top of page

Etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności

Jak co roku w marcu w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu odbył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. To już XIX raz młodzież z całej Polski zmagała się z pytaniami bloku przetwórczego, ekonomicznego i analitycznego. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie godnie reprezentowała Edyta Wilga uczennica klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wycieczkę po Poznaniu. Architektura budowli, Starówka, Cytadela- zachwycały zwiedzających miasto. Laboratoria mikrobiologiczne, hala aparatury i urządzeń inżynierii bioprocesowej i biotechnologii żywności Katedry Biotechnologii i Wydziału Nauk o Żywności zdumiewały uczniów… może przyszłych studentów wydziału.

Edyta Wilga została finalistką olimpiady, zapewniając sobie miejsce na wydziałach Nauk o Żywności, ale przede wszystkim jest zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Doświadczenie i wiedza zdobyte podczas eliminacji centralnych z całą pewnością Edyta wykorzysta podczas dalszej nauki.

Edyta Żychowska


imagekk001
imagekk002
imagekk003
imagekk004
imagekk005
imagekk006
imagekk007
imagekk008
imagekk009
imagekk010
imagekk011
imagekk012
imagekk013
imagekk014
imagekk015
imagekk016