top of page

Gościnne progi golądkowskiej szkoły odwiedzili nauczyciele oraz uczniowie z Francji

W dniach od 3 do 9 listopada br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie gościli uczniowie wraz z nauczycielami ze szkoły rolniczej w Brie we Francji. Grupa liczyła 15 osób, w tym trzynastu uczniów i dwoje nauczycieli. Wśród nauczycieli z Francji była pani Didina Bejan nauczycielka przedmiotów produkcji zwierzęcej oraz pan Miechel Dreano zajmujący się edukacją uczniów w kierunku public relations.

W Golądkowie zostali przywitani uroczysta kolacją. Dni pobytu były bardzo obfite w spotkania, wycieczki i wyjazdy studyjne, które miały na celu wzbogacić ich wiedzę o naszej kulturze i historii. Nie zabrakło również atrakcyjnych imprez integracyjnych, które w bardzo istotny sposób wpłynęły na zawiązywanie więzi między naszymi krajami. Młodzież bardzo się integrowała, uczestnicząc wspólnie w szeregu spotkań i zajęć. Francuscy goście uczestniczyli w Dniu Patronki Szkoły, dzięki któremu młodzież francuska poznała historię szkoły oraz jej losy. Podczas uroczystości uczniowie z Francji przedstawili szkołę, którą reprezentują i krótko opisali jej kierunki kształcenia, a także przedstawili system nauczania funkcjonujący we Francji. Goście z Francji zwiedzili Bazylikę i Zamek w Pułtusku, byli na spotkaniu studyjnym w Ekologicznym Gospodarstwie Towarowym w Ciskach, gdzie mieli okazję posmakować wielu produktów ekologicznych.

Na wycieczce w Warszawie uczniowie zapoznali się z historią Polski i naszej stolicy poprzez zwiedzanie Zamku Królewskiego, Starówki oraz Łazienek. Bardzo interesującym okazał się dla młodzieży wyjazd do Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Radomiu. Podczas wizyty odbył się mecz piłki nożnej Polska-Francja, kolacja w formie ogniska, dyskoteka, a także zabawa karaoke. Ostatniego dnia pod hasłem Międzynarodowego Dnia Gotowania Potraw Tradycyjnych zostały zorganizowanie warsztaty kulinarne, podczas których nauczycielki przedmiotów gastronomicznych wraz z polskimi i francuskimi uczniami przygotowały potrawy regionalne polskie i francuskie.

Odbyła się uroczysta kolacja pracowników administracji i nauczycieli wraz z uczniami oraz zaproszonymi gośćmi, na której można było skosztować efekty pracy tj. potraw kuchni polskiej i francuskiej. 

Był to bardzo owocny pobyt, dzięki któremu uczniowie Zespołu Szkół w Golądkowie w przyszłym roku szkolnym będą mieli okazję pojechać w ramach wymiany do francuskiej szkoły rolniczej, której uczniowie gościli w Golądkowie i którzy już przedstawili wstępny plan pobytu w Brie.

Więcej informacji na temat francuskiej wizyty oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie szkoły: www.zsgoladkowo.eu


image002

Comments


bottom of page