top of page

Golądkowskie Koło Wolontariatu odwiedza groby na winnickim cmentarzu

W dniu 26 października 2017 r. siedmiu wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Anny Jałmużna wybrało się na pobliski cmentarz w Winnicy, aby przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych posprzątać zaniedbane i opuszczone groby, zapalić znicze i pomodlić się nad mogiłami. Zapaliliśmy znicze na grobach księży pracujących w parafii Winnica: ks. Romana Dworeckiego, ks. Feliksa Malinowskiego i pochodzącego z naszej parafii ks. Tadeusza Żebrowskiego. Zapaliliśmy również znicz na grobie pani Danuty Kostyry – długoletniej wicedyrektor naszej golądkowskiej szkoły i na grobie pani Walentyny Krzyżańskiej – naszej zmarłej nauczycielki z winnickiego gimnazjum. Odwiedziliśmy także mogiłę, w której spoczywa nieznany żołnierz i mogiłę strażaków zmarłych z gminy Winnica.

Ten drobny gest niewiele nas kosztował, ale udowodnił, że chcemy zachować pamięć w sercach i modlitwie o tych, których już z nami nie ma.

Anna Jałmużna

Comentários


bottom of page