top of page

GOLĄDKOWSY UŁANI W KARNIEWIE

Mit kawaleryjskiej fantazji, pozostaje żywy w sercach Polaków. Ciężko znaleźć kogoś kto nie słyszałby o husarii, szwoleżerach czy ułanach. Wszystkie te „grupy” nie tylko bardzo mocno zaznaczyły się w naszej historii, przynosząc spektakularne sukcesy militarne, ale i (i tu przede wszystkim) nadzieję, wiarę w ducha patriotyzmu który po wielekroć podnosił ojczyznę z zapaści.

Miejscem gdzie żywe są powyższe wartości jest Zespół Szkół w Golądkowie, który prowadząc stajnie i szkoląc młodych jeźdźców nie zapomina o polskiej szkole jazdy, która nie była by tak wyjątkową gdyby nie jej historia.

19 czerwca mieliśmy możliwość zaprezentować nasze konie i jeźdźców, w aranżacji ułańskiej na Pikniku Rodzinnym w Karniewie. Pokaz stroju i rzędu końskiego zgodnie ze wzorem kawalerii z lat 1918-1930, zakończony prezentacją jazdy (przygotowani i przedstawiony przez Łukasza Żychowskiego) wzbudził niezwykłe zaciekawienie przybyłych rodzin. Dzieci miały możliwość skosztować jazdy w siodle pod okiem instruktora i pomocy młodzieży z Zespołu Szkół z Golądkowa.


image004

Comments


bottom of page