top of page

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wspólnej Polityce Rolnej Unii Europejskiej, Polityce Spójności, E

24 października w hali sportowej w Glinojecku odbyła się trzecia edycja Konkursu, dotyczącego zagadnień związanych z działalnością Unii Europejskiej. Organizatorami byli: Samorząd Gminy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Jarosław Kalinowski – poseł do Parlamentu Europejskiego.

W tegorocznym Konkursie wzięło udział sześćdziesięciu uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu północnego Mazowsza. W czasie, gdy w hali sportowej miały miejsce prezentacje, prelekcje i występy artystyczne, uczniowie przystępujący do konkursu mieli 35 minut, by sprawdzić w zacisznych salach glinojeckiego liceum swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Opracowany na potrzeby wydarzenia test wyboru zawierał 50 pytań. Biorąc pod uwagę atrakcyjność nagród, było o co walczyć.

Nasi uczniowie po raz kolejny nie dali szans rywalom. Wojtek Słomczyński uczeń klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, zajął I miejsce a Mariusz Wóltański uczeń klasy IV uplasował się na II miejscu. Szkolny koordynator konkursu Marianna Buźniak udzieliła uczniom wsparcia merytorycznego i skutecznie zachęciła do udziału.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marianna Buźniak

Już po raz trzeci przypadł mi zaszczyt wzięcia udziału w konkursie o Wspólnej Polityce Rolnej. Tegoroczna edycja konkursu okazała się najtrudniejsza. Jednak mimo wszystko pokazaliśmy, że możemy wygrać. Wspólnie z Mariuszem Wóltańskim zajęliśmy najwyższe miejsca na podium, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Ogromne podziękowania kieruję w stronę Pani profesor Marianny Buźniak, która pomagała nam przygotować się do zmagań z pytaniami konkursowymi oraz Panu profesorowi Waldemarowi Lange, który pojechał z nami do Glinojecka i był obecny podczas gali rozdania nagród. Myślę, że nasze zwycięstwo wpłynie pozytywnie również na wizerunek Naszej szkoły na terenie województwa.

Wojciech Słomczyński

W związku z zajęciem 2 miejsca w konkursie o Wspólnej Polityce Rolnej, Polityce Spójności, Przedsiębiorczości i Ekologii, który odbył się w Glinojecku swój start uważam za udany. Mimo rozległego zakresu zdołałem go opanować dzięki pomocy Pani profesor Marianny Buźniak, która przygotowywała mnie i Wojtka. Sądzę, że dzięki takim konkursom młodzież zdobywa przydatną wiedzę, która może stać się bardzo przydatna w przyszłości.

Mariusz Wóltański


10362814_651813398271492_2677788596542695314_o

Comments


bottom of page