top of page

Instalatorzy OZE z Golądkowa na targach energetyki odnawialnej

Dnia 25.10.2017 r. w Warszawie odbyły się już siódme Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO ® Poland.


Na targach obecni byli uczniowie klasy I, II oraz III Technikum kształcącego w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Opiekę sprawowali nauczyciele: Anna Osowiecka, Paweł Pieńkosz i Tomasz Antczak.


Na wystawie można było spotkać przedstawicielstwa przedsiębiorstw z dziedziny fotowoltaiki, systemów solarnych, systemów instalacji dolnego źródeł zasilania pomp ciepła, producentów pomp ciepła, czy też przedstawicieli wydawnictw zajmujących się branżą energetyczną i budowlaną.

W tle odbywały się konkursy dla instalatorów. Jednym z konkursów było zainstalowanie na czas modułów PV na dachu płaskim. Konkurs prowadził Pan Bogdan Szymański – autor podręcznika „Instalacje fotowoltaiczne” z którego na co dzień korzystają uczniowie na zajęciach.


Uczniowie w trakcie zwiedzania zapoznali się z nowinkami technicznymi z branży energetycznej w sposób praktyczny testując nowe urządzenia i przyrządy już na miejscu.


To był już 3 rok, kiedy  uczniowie z Golądkowa są obecni na targach. Następne targi już za niecały rok.


Paweł Pieńkosz

Komentarze


bottom of page