top of page

IV Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „”Smaki Wsi”

W dniach 07-08.05.2015 r. uczennice klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych – Olga Skoczylas i Ewelina Wierzbicka – wzięły udział w IV Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym „Smaki Wsi”, zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. F. Kamińskiego w Karolewie.

W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 27 zespołów z całej Polski. Celem konkursu jest rozpowszechnienie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności, integracja społeczności szkolnych z różnych regionów Polski.

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Potrawy bezmięsne”. Uczennice z wielkim zaangażowaniem podeszły do rywalizacji przygotowując „Kulebiak mazowiecki”. Na realizację zadania mieliśmy, jak pozostali uczestnicy, 1,5 godziny. Następnie należało zaprezentować swoją pracę, wraz z informacją na temat pochodzenia potrawy i sposobu jej przyrządzenia.

Dania konkursowe degustowało i oceniało trzyosobowe Jury. Nasze kulinarne starania przyniosły sukces – otrzymaliśmy wyróżnienie, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Poza tym, podczas pobytu w ZSCKR w Karolewie, spotkało nas mnóstwo atrakcji turystycznych.


image007

Kommentare


bottom of page