top of page

#Komórkomania – zostań dawcą komórek i uratuj komuś życie

W dniu 28 stycznia gościliśmy w szkole wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, działających w Fundacji DKMS zajmującej się szukaniem Dawcy dla każdego pacjenta chorującego na nowotwór krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Wolontariusze wraz z opiekunem panią pedagog Jolantą Wotawa zaprosili młodzież do włączenia się w projekt „Komórkomania”, prowadzony w liceum już od trzech lat. Zachęcali uczniów, którzy wkraczają w dorosłość i zaczynają podejmować samodzielne decyzje do tego, aby jedną z takich decyzji była ta o zarejestrowaniu siebie jako potencjalnego dawcy szpiku. Zdaniem wolontariuszy taka decyzja świadczy o zaangażowaniu, wrażliwości i dojrzałości emocjonalnej.

Zainteresowani rejestracją zostali zaproszeni w dniu 05.02.2020r do Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku. Wszyscy, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat przeszczepiania krwiotwórczych komórek macierzystych poinformowani zostali o tym, gdzie takie informacje mogą znaleźć.

Hanna Karłowicz

Comentários


bottom of page