top of page

„”Książka nas łączy” – nie tylko w październiku

Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w dwóch akcjach promujących czytelnictwo, zorganizowanych w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, który w tym roku upływa pod hasłem „Książka nas łączy”.

Drodzy Czytelnicy, zauważcie, że KSIĄŻKI WYCHODZĄ Z BIBLIOTEKI! To pierwsza akcja, polegająca na tym, że w różnych miejscach szkoły zostały umieszczone fragmenty ciekawych książek – oczywiście znajdujących się w zbiorach biblioteki. Książkom zostały nadane numery – tytuły i autorzy pozostają tajemnicą. Poświęć chwilę na przeczytanie fragmentu – książka wyszła z biblioteki, aby Ci się zaprezentować, Czytelniku. W całości czeka na Ciebie w bibliotece, gotowa do wypożyczenia. Chcąc ją wypożyczyć, podaj jej numer.

Kolejna akcja czytelnicza nosi nazwę PODARUJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE i dotyczy książek nie najnowszych, zapomnianych, ale na pewno wartych uwagi. Zostały one wyeksponowane w bibliotece szkolnej w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu, wraz z folderem informacyjnym na ich temat. Podaruj drugie życie książce, której dawno nikt nie czytał – a sobie tym samym stwórz okazję do przeżycia emocji, zrelaksowania się i refleksji.

W obu opisanych akcjach proponujemy czytelnikom łącznie 20 różnorodnych książek – jest tu fantastyka, przygoda, tematyka podróżnicza, historyczna. Jest i klasyka literatury, i nowe pozycje. Są książki sprzyjające rozmyślaniom w coraz dłuższe jesienne wieczory, są i takie, które pobudzają do działania i nie pozwalają zapaść się w mięciutki fotel, z kubkiem gorącej aromatycznej herbaty w ręce.

Jeśli tylko zechcesz skorzystać z tych propozycji, przekonasz się o tym, Czytelniku.

Monika Plisecka


IMG_9253

Comments


bottom of page