top of page

Książkowe popołudnie w internacie

21 kwietnia mieszkańcy internatu zostali zaproszeni na spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, któremu towarzyszył słodki poczęstunek. Była to okazja do rozmowy o wielkiej mocy czytania i do przejrzenia wybranych książek z biblioteki szkolnej. Spotkanie nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie przekonywało o przyjemności i korzyściach, jakie daje czytanie – usłyszeć można było bowiem fragmenty trzech książek o książkach. Były to:

  • Wszystko zaczyna się wiosną – historia chłopca urodzonego w księgarni;

  • Biblioteka o północy – wyjaśniająca tajemnicę tego właśnie miejsca;

  • Biblioteka w oblężonym mieście – dowodząca niezbicie, że książki są naprawdę ważne, a ich roli nie da się przecenić.

Spotkanie ilustrowała interesująca prezentacja złożona z grafik o książkach i czytaniu, a dodatkowym jego elementem był konkurs piosenki angielskiej, w którym wzięły udział mieszkanki internatu: Roksana Adamczewska, Anna Skura i Daria Tańska. Nieprzypadkowo taki konkurs się odbył, ponieważ jedną z przyczyn wybrania daty 23 kwietnia na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest fakt, że właśnie w tym dniu zmarł wybitny angielski dramaturg i poeta, William Szekspir. Wszystkie uczestniczki konkursu zostały jednakowo docenione i nagrodzone. Książkowe popołudnie poprowadzili mieszkańcy internatu – Paulina Dyga i Bartłomiej Sielski. Uczestniczyli w nim pani dyrektor Ewa Leszczyńska, wychowawcy internatu – pani Aneta Wierzbicka i pan Łukasz Żychowski oraz organizujące spotkanie – kierownik internatu, pani Elżbieta Tomczak i Monika Plisecka (bibliotekarz szkolny i wychowawca internatu).

Opisane przedsięwzięcie można streścić w słowach, które padły z ust prowadzących: Jeśli nie chcesz – nie czytaj. To Twój wybór, czy wolisz być uboższy o nieprzeczytane słowa, czy bogatszy o nie.


Monika Plisecka

Comments


bottom of page