top of page

Kurs kelnerski – sztuka obsługiwania gości

W dniach 24-25 stycznia uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczyli w kursie kelnerskim. Był to kolejny kurs realizowany w projekcie „Atrakcyjni na rynku pracy” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego ”.

Podczas szkolenia uczennice i uczniowie poznali metody pracy kelnera, standardy zachowań kelnerskich, obsługę konsumenta, techniki sprzedażowe. Młodzież doskonaliła również swoje umiejętności prawidłowego nakrycia stołów, rozkładania obrusów, przenoszenia zastawy stołowej czy składania serwetek. Poznali zasady dialogu z gościem o trudnym typie charakterologicznym oraz techniki sprzedażowe w kontekście oferty menu. Zajęcia poprowadził Marek Rybacki który od 26 lat działa w branży gastronomicznej .

Młodzież zafascynowana nowoczesnymi technikami obsługi z ogromnym zaangażowaniem wykonywała przydzielone zadania. Poznane realia pracy kelnera uświadomiły im wagę wiedzy i umiejętności, jaką musi posiadać dobry kelner.

Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Młodzież wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wielu z nich postanowiło pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie chociażby przez udział w kolejnych szkoleniach.

Izabela Pniewska

Comments


bottom of page