top of page

Litwa - dzień czwarty

Projekt międzynarodowy Erasmus+ „Litwo ojczyzno moja – nasza wspólna historia“. W Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego odbyło się drugie spotkanie z młodzieżą litewską. Zapoznaliśmy się z litewskimi tradycjami i zwyczajami ludowymi. Młodzież dowiedziała się o osobliwościach kultury etnicznej różnych regionów Litwy i miała możliwość nie tylko pośpiewać, ale także nauczyć się grać na litewskich instrumentach ludowych.


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kursie tańców narodowych ,,Polsko-Litewskie pląsy i podrygi''. Następnie zaprezentowali materiały o Polsce i o naszej szkole, z których przeprowadzony został quiz z nagrodami dla młodzieży litewskiej.

Następnie młodzież z obu szkół spotkała się z rolnikiem Zbigniewem Michałowskim we wsi Skynimai. Dzień zostawił wiele pozytywnych wrażeń.bottom of page