top of page

Lubimy czytać

Szkolne Koło Wolontariatu ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie we współpracy z biblioteką szkolną zrealizowało działanie pod hasłem Lubimy czytać. Dokładniej rzecz ujmując – lubimy czytać nie tylko sobie, ale też innym. Wolontariusze z klasy 1 bt oraz przyjaciółki Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy 2 ltp udali się do Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy, aby czytać swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dla niektórych był to przy okazji wzruszający powrót do przeszłości, ponieważ do tego właśnie przedszkola przed laty uczęszczali.

Daria, Oliwia, Michał, Mikołaj, Kuba i Kacper odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne i przeczytali opowiadania poruszające bardzo ważne kwestie. Była więc mowa o uczciwości, uprzejmości, współpracy, dobroci, o rozwijaniu talentów i o zasadach współpracy. Bohaterowie opowiadań (ludzie i zwierzęta) uczyli małych słuchaczy ważnych umiejętności, a bajkowy i przygodowy klimat tych opowieści na pewno ułatwiał zapamiętywanie. Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że miło słuchało się czytania, a opowiadania bardzo się podobały.

Wiemy, że Bajkowe Samorządowe Przedszkole w Winnicy chętnie gości w swoich progach tych, którzy chcą czytać najmłodszym, zachęcając do tego od najwcześniejszych lat. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tego grona i dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Z przyjemnością poczytamy Wam jeszcze kiedyś! 😊

Działanie zrealizowaliśmy w ramach projektu Ratownicy Czytelnictwa.


Magda Prus-Zych

Monika PliseckaComentarios


bottom of page