top of page

Luty miesiącem bezpiecznego Internetu

Drugi dzień drugiego tygodnia drugiego miesiąca to Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

W tym roku wypada 8 lutego, to inicjatywa Komisji Europejskiej obchodzona od 2004 r.


To już 18 edycja akcji, której celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu, (DBI) obchodziliśmy pod hasłem „Działajmy razem!”.

Hasło „Działajmy razem” to wskazówka, a także pewna filozofia mówiąca o tym, że w kwestii bezpieczeństwa w Internecie nie można działać w pojedynkę.

W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2022 w naszej szkole zachęcamy rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do wykorzystania potencjału Internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.

Dnia 15 lutego 2022r. społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne online dla młodzieży w ramach godzin z wychowawcą na temat: "Internet w procesie nauczania i komunikacji", została wyświetlona prezentacja. Dla uczniów zostały przygotowane i przesłane ulotki, a rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, poza ulotką otrzymali także poradnik ”Sharenting i wizerunek dziecka w sieci”.

Na korytarzu szkolnym umieściliśmy gazetkę okolicznościową na temat DBI, a na telebimie prezentację.

Dzień Bezpiecznego Internetu, w którym warto, choć chwilę poświęcić na to, by przypomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie.


Tekst: Marianna Buźniakprezentacja_DBI_2022
.pdf
Pobierz PDF • 3.65MB

ulotka_dla_rodzica_DBI_2022
.pdf
Pobierz PDF • 421KB

ulotka_dla_ucznia_DBI_2022
.pdf
Pobierz PDF • 589KB

Comments


bottom of page