top of page

Marshmallow Challenge – słodkie zadanie, które uczy współpracy.

No właśnie, mogło być słodko... Gdyby nie to, że na 6 osób przypadała tylko jedna pianka Marshmallow. Do tego trochę makaronu spaghetti, po metrze nitki i taśmy klejącej. Tak uczniowie klasy III HTR uczyli się pracy w grupie, podczas zajęć z zakresu zarządzania zespołem pracowników.

Marshmallow Challenge to prosta ale wartościowa lekcji współpracy, innowacyjności i kreatywności. Jest znana na całym świecie i wykorzystywana zarówno w warunkach szkolnych, jak i biznesowych. Każdy zespół musi w ciągu 18 minut zbudować jak najwyższą, wolnostojącą konstrukcję, korzystając jedynie z: 20 sztuk makaronu spaghetti, 1 metra taśmy klejącej i 1 metra sznurka. Budowla ma utrzymać piankę marshmallow (w naszym przypadku żelek) .

Budowanie wieży z makaronu okazało się wyjątkowo trudnym zadaniem. Tylko nielicznym zespołom udało się stworzyć stabilną konstrukcję. Zdecydowana większość utrzymywała się jedynie przez chwilę.

Pozornie banalna zabawa uczy ważnych kompetencji przydatnych w zawodzie, rozwija wyobraźnię i umiejętność pracy w zespole. Pozwala spojrzeć na pracę w grupie z nieco innej perspektywy i sprawdza umiejętność nieszablonowego podejścia do problemów.

Comments


bottom of page