top of page

MAZOWSZE-STYPENDIA DLA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH-OLA, PIOTR i EDYTA PREZENTUJĄ…


W październiku 2017 r. ruszyła kolejna edycja „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. To projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Bardzo dobre wyniki w nauce i chęć rozwijania swoich zainteresowań pozwoliły czwórce naszych uczniów uzyskać takie stypendium. Wszyscy napisali ciekawe plany projektu, które zostały zatwierdzone i które potem, przez cały rok szkolny realizowali. Stypendia przeznaczyli na inwestowanie w siebie i w swój warsztat pracy.

Patrycja – przewodnim tematem działań Patrycji był grooming zwierząt towarzyszących, nazywany potocznie psim fryzjerem. Udział w programie umożliwił uczennicy odbycie kursu groomera w profesjonalnym salonie pielęgnacji psów. Ponadto został zakupiony sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych u zwierząt. Jako absolwentka ZSCKR Patrycja z powodzeniem może rozpocząć prace otwierając własny salon groomingu.

Ola –   w ramach projektu zajęła się zagadnieniami z zakresu behawiorystyki i zachowań psów i kotów. W ramach projektu ukończyła kurs z zakresu behawiorystyki i uczestniczyła w seminariach oraz rozwiązywała problemy swoich zwierząt oraz psów ze schronisk. Osiągnięcia przedstawiła klasom weterynaryjnym. Ola chce pogłębiać swoja wiedzę, którą będzie wykorzystywać w przyszłości.

Piotr – swoje zainteresowania ukierunkował na inseminację zwierząt. W ramach projektu uczestniczył w kursie tematycznym i zakupił sprzęt do inseminacji. Zdobyte umiejętności zaprezentował na filmie oraz w czasie pokazu przed uczniami klas o profilu weterynaryjnym.

Edyta – uczennica zajmowała się prawidłowym żywieniem dzieci w wieku przedszkolnym. Ankietowała rodziców, prowadziła prelekcje dla nich. Efekty swojej pracy przedstawiła uczniom klasy III technik żywienia i usług gastronomicznych. Przygotowała też degustacje produktów zgodnie z zasadami żywienia. Były to m.in. koktajl z truskawek, bananów i szpinaku, sok z marchewki i pomarańczy, czy warzywa sporządzone w parowarze, które można było próbować podczas Festynu Rodzinnego w Przedszkolu w Pokrzywnicy.

Uczniowie  pracowali pod opieką nauczycielek: Edyty Żychowskiej, Marty Nużyńskiej, Marty Sadowskiej.


Comments


bottom of page