top of page

„Moralność Pani Dulskiej" - na pamiątkę udziału w Narodowym Czytaniu 2021


W podziękowaniu za włączenie się w jubileuszowe, dziesiąte Narodowe Czytanie nasza szkoła otrzymała pamiątkowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – wydany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w podobnej szacie graficznej jak poprzednie lektury Narodowego Czytania. To wydanie jest dodatkowo wzbogacone kopiami kadrów i ulotki reklamowej pierwszego polskiego filmu dźwiękowego, który powstał właśnie na podstawie „Moralności pani Dulskiej” w 1930 roku. O ekranizacji tej wspominaliśmy podczas naszej szkolnej odsłony Narodowego Czytania.

Do książki dołączony był list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Bardzo nam miło, że okolicznościowe wydanie utworu Gabrieli Zapolskiej pozostające w zbiorach biblioteki szkolnej będzie świadectwem naszego kolejnego już udziału w Narodowym Czytaniu.

Monika Plisecka
Comments


bottom of page