top of page

Niedziela Palmowa w Golądkowie

Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa, z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza.Kultywując tą tradycję uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem Pań: prof. Beaty Zielińskiej Dąbrowskiej i prof. Anny Jałmużna wykonali wielkanocną palmę. Tradycyjna Golądkowska Palma została wykonana z gałązek cisu, bukszpanu, tui, gałązek wierzbowych z baziami i trzciny wodnej. Nieodzownym jej dodatkiem są kolorowe wstążki i kwiaty wplatane pomiędzy rośliny.Wykonana przez młodzież palma wzięła udział w procesji w Niedzielę Palmową w Kościele parafialnym w Winnicy,która dostojnie była niesiona przez naszych uczniów ubranych w stroje ludowe.

V__9694

Comments


bottom of page