top of page

Ogólnopolska konferencja w Golądkowie

W dniach 19-21 marca 2012r odbyła się konferencja poświęcona „Nowoczesnym technologiom w obróbce termicznej mięs”. Przybyłych gości powitali mgr W. Gregorczyk dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie oraz mgr K. Nuszkiewicz dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Gościem honorowym konferencji był Tadeusz Nalewajk Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po części oficjalnej wykład poświęcony „Wdrażaniu nowych trendów i technologii w obróbce termicznej mięs” wygłosiła dr Wiesława Grzesińska pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, natomiast „Nowoczesne urządzenia w obróbce termicznej mięs” przedstawiła mgr inż. D. Szymczuk nauczycielka ZSCKR w Golądkowie. Uczestnicy podziwiali naszych uczniów w prezentacji „ Polska wieś kolebka dziedzictwa kulturowego”. Dzień zakończyła uroczysta kolacja z pokazem drinków w wykonaniu uczniów klas II i III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Drugi dzień konferencji odbył się w Domu Polonii w Pułtusku. Kurs kelnerski przeprowadził Michał Kisiel-kierownik gastronomii, zaś zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem pieców konwekcyjno-parowych w pracy w kuchni poprowadził Piotr Szpigiel-szef kuchni. Po obiedzie historyk Łukasz Żychowski nauczyciel ZSCKR w Golądkowie przedstawił zabytki oraz piękno naszego Pułtuska, oprowadzając gości po mieście.

Po powrocie do Golądkowa odbył się wykład mgr inż. Edyty Żychowskiej nauczycielki ZSCKR w Golądkowie na temat produktów wytwarzanych według tradycyjnej receptury „Łączymy tradycje i nowoczesność”. Dzień zakończył się degustacją produktów tradycyjnych i regionalnych przygotowanych w szkolnych pracowniach gastronomicznych. W ostatnim dniu konferencji uczestnicy wzięli udział w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2012r.


DSC_0377

Comments


bottom of page