top of page

,,Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego” (Josh Bill

Historia kilkumiesięcznego pieska Fijo poruszyła w ostatnim czasie wiele wrażliwych serc. Szczeniak został bardzo mocno pobity, w wyniku czego odniósł wiele poważnych obrażeń – miał połamane żebra, stłuczony rdzeń kręgowy, krwiak na kręgosłupie, wybite zęby. Tylna część jego ciała pozostaje sparaliżowana. Wszystko wskazuje na to, że tym niewyobrażalnym okrucieństwem wobec psa wykazał się jego właściciel, którego po krótkim okresie ukrywania się schwytała policja. Mężczyzna ten nie przyznaje się do winy – twierdzi, że jedynie przewrócił się na psa i w ten sposób powstały wyżej opisane obrażenia. Fijo trafił pod opiekę Fundacji dla Szczeniąt „Judyta” oraz współpracującej z nią Przychodni Weterynaryjnej Roch-Vet w Mazańcowicach. Jest stale rehabilitowany, poddawany specjalistycznym zabiegom i przygotowywany do wyjazdu na dalsze leczenie do Portugalii.

Szczęściem w nieszczęściu okazało się nagłośnienie sprawy w mediach, dzięki czemu wiele osób i instytucji pomaga Fijo, wspiera opiekującą się nim Fundację, a tym samym inne skrzywdzone psy. Mówi się o „Efekcie Fijo”, który ma zapobiegać przemocy wobec zwierząt. Oby ten efekt był długotrwały.

ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie nie pozostał obojętny na tę sytuację. Nasze Koło Miłośników Zwierząt działające pod opieką pani Marty Sadowskiej oraz biblioteka szkolna zorganizowały zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc dla Fijo. Zbiórka, w którą zaangażowali się uczniowie klasy II TW odbyła się w dniach 12 – 16 marca 2018. W jej wyniku udało się zgromadzić kwotę w wysokości 301,66 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji dla Szczeniąt „Judyta” (dopisek „Fijo”).

Wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Fijo choćby najmniejszą kwotą – serdecznie dziękujemy i wierzymy, że nie tylko o pieniądze tutaj chodzi, chociaż są one bardzo potrzebne. Wierzymy, że włączając się w zbiórkę, daliście coś z głębi Waszych serc.

Monika Plisecka


Comments


bottom of page