top of page

Podsumowanie konkursu kulinarnego

Konkurs kulinarny „Wielkanoc w Golądkowie” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu uroczystości szkolnych. W ramach współpracy ze szkołą, w jego organizację od lat włącza się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat medialny nad konkursem obejmuje Tygodnik Pułtuski.

Celem konkursu jest między innymi: zdobywanie i pogłębianie wiedzy, kultywowanie tradycji kulinarnych Świąt Wielkiej Nocy, promowanie polskich produktów oraz pobudzanie ciekawości poznawczej i zainteresowań uczniów.


W tym roku, ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu szkół, zmieniono regulamin konkursu. Zamiast przygotowywania dań zadaniem uczestników było stworzenie prezentacji multimedialnej promującej tradycyjne potrawy kuchni polskiej, które goszczą na naszych wielkanocnych stołach. Zainteresowanie taką formą konkursu oraz poziom nadesłanych prac przerosły oczekiwania samych organizatorów. Wyzwanie podjęło blisko 60 uczestników ze szkół podstawowych powiatu pułtuskiego i sąsiednich. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwym zadaniem.


Ostateczne wyniki wyglądają następująco:

I miejsce - Milena Grabowska, ZPO w Gołyminie-Ośrodku

II miejsce - Zuzanna Wrońska, SP nr2 w Nasielsku

III miejsce - Maja Gocławska, SP w Cieksynie


Wyróżnienia: Kobrzyński Bartosz (SP w Winnicy), Stanisław Dyga (SP w Obrytem), Amelia Zakrzewska, (SP nr2 w Nasielska), Wiktoria Kamińska (SP nr2 w Nasielska).


Wręczenie nagród, których fundatorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, odbyło się 13 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie.


Podziękowania:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie pragnie wyrazić ogromną wdzięczność Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa za dotychczasową współpracę na rzecz promowania produktów pochodzenia krajowego oraz poświęcenie czasu i zaangażowanie się w organizację konkursu „Wielkanoc w Golądkowie”Bình luận


bottom of page