top of page

Projekt „”Technik hodowca koni osiodła sukces!” realizowany w ZSCKR w Golądkowie ruszył

W Polsce jest wiele szkół kształcących Techników Hodowli Koni. Niestety niewiele z nich rzetelnie przygotowuje absolwentów do przyszłego zawodu, podczas gdy zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów z roku na rok rośnie. Powstaje coraz więcej ośrodków jeździeckich, turystyka konna staje się z dnia na dzień popularniejsza, hoduje się coraz lepsze konie użytkowe. W ślad za tym idzie stale rosnące zapotrzebowanie na zatrudnienie doświadczonych specjalistów w zakresie użytkowania, chowu i hodowli koni.

Zespół Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim, opracował innowacyjny program kształcenia, oparty przede wszystkim na doświadczeniu i praktyce. Ma to miejsce dzięki projektowi „Technik Hodowca Koni osiodła sukces!”, w ramach priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach (9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego). Projekt jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu, młodzież kształcąca się w tym zawodzie, otrzymała z rąk pani wicedyrektor Elizy Dembe-Stańczak oraz instruktora nauki jazdy konnej pana Łukasza Żychowskiego, kompletne stroje jeździeckie, w skład którego wchodzą: toczek, kamizelka ochronna, bryczesy, sztyblety, sztylpy oraz rękawiczki. Zakupiony został również najwyższej jakości sprzęt jeździecki tj. siodła, czapraki, ogłowia, kantary, uwiązy itp.

Kolejnym krokiem, jaki został zaplanowany w ramach projektu, będzie zakup podręczników oraz specjalistycznych książek do nauki zawodu. Dodatkowym atutem projektu jest również możliwość nauki jazdy konnej, a dla uczniów którzy posiadają już podstawy tej sztuki, możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji jeździeckich.

Beata Zielińska-Dąbrowska


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments


bottom of page