top of page

Przedstawiciele naszej szkoły na narodowej wystawie rolniczej

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku szkoły rolnicze prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowały się podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu. Przygotowanie stoiska w ramach tego przedsięwzięcia było jeszcze jednym sposobem włączenia się ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ciągu trzech dni prezentowaliśmy historię naszej szkoły, zmiany zachodzące na wielu płaszczyznach przez ponad dziewięćdziesiąt lat jej istnienia, nasze osiągnięcia i to, co szczególnie nas wyróżnia. Przypisaną nam przestrzeń zorganizowaliśmy w formie galerii zdjęć z wielu momentów życia szkoły, ozdobionej kwiatowo-warzywnymi kompozycjami i z żywym obrazem w postaci aktualnego filmu promocyjnego. Całości dopełniały wzbudzające duże zainteresowanie golądkowskie smakołyki, którymi uczennice w strojach ludowych naszego Zespołu Pieśni i Tańca częstowały zwiedzających: ciasto jaglane ze śliwkami, dyniowe babeczki, kulki serowe w różnych posypkach oraz miodowe ciasteczka z napisem „ZS CKR Golądkowo”. Oferowaliśmy także pocztówki z zachętą „Odwiedź nas!”, zakładki do książek i foldery informacyjne na temat szkoły.

Tym, co na pewno zostanie w pamięci, będą liczne i przemiłe odwiedziny naszego stoiska oraz serdeczne rozmowy. Dziękujemy pani mieszkającej na stałe w Norwegii, która będąc w Poznaniu zwiedzała Narodową Wystawę Rolniczą i zachwyciła się Golądkowem. Paniom, którym bardzo smakowało ciasto jaglane i które opowiadały o latach młodości swojej mamy w Pułtusku. Znajomym studentkom z Poznania. Ojcu chrzestnemu naszej uczennicy, który specjalnie nas odwiedził. Pani, dawnej uczennicy szkoły rolniczej, która wspominała rozgrywki w szczypiorniaka odbywające się w golądkowskiej szkole co najmniej trzydzieści lat temu. Dopytującym o szczegóły naszej oferty edukacyjnej, którym mogliśmy zaproponować nie tylko atrakcyjne kierunki kształcenia, ale i nasz internat. Wszystkim znajomym ze szkół rolniczych w całym kraju, z którymi zamieniliśmy choćby kilka słów czy wymieniliśmy się doświadczeniami i pomysłami. Dziękujemy także tym, którzy pytali „A gdzie to Golądkowo?” lub „Co tam ciekawego macie?”, którym mogliśmy bardzo dokładnie odpowiedzieć i do Golądkowa zaprosić. Na zdjęciach zostały także uwiecznione spotkania z panem Janem Krzysztofem Ardanowskim – Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, panem Rafałem Romanowskim – Podsekretarzem Stanu, panem Robertem Jakubikiem – zastępcą dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie ogrom pracy, organizacja i kreatywność wielu osób, nauczycieli i uczniów ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, zaangażowanych w przygotowanie i prezentację stoiska. Było to kolejne cenne doświadczenie i możliwość zaznaczenia swojej obecności na mapie szkół rolniczych prowadzonych przez MRiRW.

Monika Plisecka

Comments


bottom of page