top of page

Przedszkolaki na ścieżce edukacyjnej

Zespół Szkół w Golądkowie słynie z otwartości na potrzeby społeczeństwa, w którym funkcjonuje. Przejawem tego jest chociażby fakt, że chętnie dzieli się swoimi zasobami. Tym razem drzwi naszej szkoły stanęły otworem dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Pułtusku. W poniedziałek, 3 czerwca i w czwartek, 6 czerwca odwiedziło nas łącznie ponad 100 przedszkolaków. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których upiekły i ozdobiły ciasteczka. Bardzo młodzi adepci sztuki kulinarnej wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Własnoręczne wypieki z pewnością smakowały jak żadne inne. Przedszkolaki podążały również ścieżką edukacyjną „Ocalić od zapomnienia”. W szkolnym muzeum wsi mazowieckiej miały okazje zobaczyć narzędzia i urządzenia wykorzystywane dawniej do pracy na wsi. Mamy nadzieje, że słowa takie jak „niecka”, tara”, „kijanka” czy „ubijak” długo będą kojarzyć im się z Golądkowem. Łącząc tradycję z nowoczesnością, przygotowaliśmy dla naszych gości atrakcję w postaci przejażdżki nowoczesnym, 200 – konnym ciągnikiem. Zainteresowanie motoryzacją przerosło nawet nasze oczekiwania. Z kolei podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały z papieru kolorowe żabki, biedronki, świnki i inne zwierzątka, które zabrały ze sobą do domów, jako pamiątkę z pobytu w naszej szkole.

Mamy nadzieję, że będą ten czas wspominać równie dobrze jak my 🙂


bottom of page