top of page

Przygotowanie zwierząt do aukcji pokazów i wystaw – Paris International Agricultur Show 2015

W dniach 22 – 28 lutego 2015 r. Pani Irena Fabisiak – nauczycielka ZSCKR im. J. Dziubińskiej w Golądkowie uczestniczyła w wyjeździe studyjnym dla nauczycieli produkcji zwierzęcej do Francji na temat: „Przygotowanie zwierząt do aukcji pokazów i wystaw – Paris International Agricultur Show 2015.” Wyjazd był zorganizowany przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

W programie szkolenia realizowano następujące zagadnienia: – metody i techniki przygotowania zwierząt do pokazów oraz ich prezentacja na wystawie w Paryżu (Paris Expo Porte de Versailles) – wybór zwierząt do wystawy (rasa, wiek, budowa, kondycja). – ocena wpływu treningu zwierząt na ich zachowanie w czasie prezentacji i wystawy- harmonogram czynności pielęgnacyjnych wykonywanych przed zaprezentowaniem zwierząt na wystawie- urządzenia i środki stosowane w czasie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych- panel dyskusyjny na wystawie – francuski system edukacji rolniczej- ocena wyglądu i kondycji zdrowotnej zwierząt prezentowanych na wystawie- ocena sposobu zaprezentowania poszczególnych gatunków zwierząt na wybiegu- udział w ocenie zwierząt prowadzonej przez zawodowych sędziów na ringu.

Praktyczne realizowanie powyższych zagadnień pozwoliło na uaktualnienie wiedzy na temat aukcji i pokazów, poznanie francuskich metod doskonalenia zwierząt i porównanie ich z polskimi metodami w tym zakresie.


image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
bottom of page