top of page

Razem na Święta

W tym niezwykłym przedświątecznym czasie, pełnym zabiegania i troski o jutro udało nam się zrealizować coś niesamowitego. Niesamowitego ponieważ wspólnie, niesamowitego ponieważ dla drugiego człowieka, który mierzy się z nieuleczalną chorobą. Dla podopiecznych Hospicjum Domowego w Pułtusku Caritas Diecezji Płockiej społeczność szkolna przygotowała świąteczne bożonarodzeniowe kartki z najpiękniejszymi życzeniami oraz pięknie udekorowane i zapakowane pierniczki świąteczne.

Przedsięwzięcie udało się dzięki współpracy wielu uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Pierwszym etapem, którym było przygotowanie „pierniczkowej” foremki zajęli się uczniowie technikum, pod opieką pana Pawła Pieńkosza. Uczniowie podczas zajęć tworzyli projekt i drukowali na specjalnej drukarce 3D. Następnie uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pań Izabeli Pniewskiej, Doroty Szymczuk, Edyty Żychowskiej przygotowywali ciasto, wykrajali, wypiekali i pięknie zdobili pierniki. Nie udało by się to gdyby nie wsparcie finansowe rodziców. Produkty na pyszne pierniki zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców. Na koniec jeszcze pozostał etap pakowania, tym zajęli się uczniowie kierunków technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa oraz uczniowie szkoły branżowej pod opieką pań Anny Jałmużnej, Hanny Karłowicz, Magdy Prus – Zych. Ponadto zaleźliśmy również chwilę na przygotowanie kartek świątecznych i tu zaangażowali się uczniowie różnych kierunków technikum, również uczniowie szkoły branżowej pod opieką i wsparciem Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami.

Pięknie przygotowane kartki z życzenia świątecznymi oraz przepyszne świąteczne pierniczki trafią do podopiecznych Hospicjum Domowego w Pułtusku Caritas Diecezji Płockiej. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że będzie to miła niespodzianka dla osób zmagających się z trudem choroby i ich opiekunów, a dla nas poczucie, że niezwykłe rzeczy można robić wspólnie i być z tego dumnym.


Comentarios


bottom of page