top of page

SŁONECZNY DZIEŃ OTWARTY w ZS CKR im. JADWIGI DZIUBIŃSKIEJ w GOLĄDKOWIE

Tydzień może zacząć się dobrze, a poniedziałek (wbrew niepochlebnym opiniom na temat tego dnia) minąć przyjemnie i pożytecznie – pod warunkiem, że spędzi się go w Golądkowie. Udowodniliśmy to 29 kwietnia, organizując Dzień Otwarty dla uczniów stojących przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej.

Przyjechały do nas zorganizowane grupy oraz duża liczba indywidualnych zwiedzających. Byli to gimnazjaliści i ósmoklasiści, ale także ich rodzice, bardzo zainteresowani tym, co ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie ma do zaoferowania ich dzieciom. Odbyliśmy wiele ważnych rozmów, odpowiedzieliśmy na wiele istotnych pytań. Wszystko po to, by rozwiać wątpliwości i pomóc w podjęciu decyzji, która najpewniej okaże się kluczowa dla przyszłości młodych ludzi.

Odwiedzający spotkali się z dyrektor szkoły – panią Ewą Leszczyńską, kierownik praktycznej nauki zawodu – panią Elizą Dembe-Stańczak i z nauczycielami. Mieli możliwość poznania terenu i budynków szkoły oraz naszego bogatego zaplecza dydaktycznego. Obejrzeli sale lekcyjne, internat, plac manewrowy do nauki jazdy samochodem i ciągnikiem, odpoczęli w szkolnym ogrodzie, który jest także miejscem nauki zawodu dla uczniów technikum architektury krajobrazu. Zobaczyli świetnie wyposażone warsztaty szkolne i pracowanie gastronomiczne, gdzie zdobywają zawodowe szlify uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, szkoły branżowej oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Podczas spotkania na sali gimnastycznej otrzymali informatory zawierające szczegóły naszej oferty edukacyjnej i najnowszy numer „Echa Golądkowa” przynoszący wieści o tym, jak płynie nasze szkolne życie. Tę niewątpliwie dużą porcję informacji mogli jeszcze uporządkować, oglądając prezentację multimedialną przedstawioną przez panią Monikę Plisecką. Następnie obejrzeli świetny film promujący szkołę. Wysłuchali też prelekcji pani kierownik Elizy Dembe-Stańczak o tym, że wybór zawodu nie może być przypadkowy, nieprzemyślany i nie powinniśmy w tym względzie zdawać się na los (pokazało to doskonale ćwiczenie polegające na losowaniu nazw zawodów). Pani kierownik mówiła także o zawodach najbardziej poszukiwanych i prognozach w tym zakresie, odnosząc się przy tym do aktualnej oferty edukacyjnej Golądkowa. Ponownie okazało się, że jako szkoła jesteśmy spójni z oczekiwaniami i potrzebami rynku pracy. Zwróciła na to uwagę także pani dyrektor Ewa Leszczyńska, mówiąc m.in. o zacieśniającej się współpracy z firmami i instytucjami oraz o obopólnych korzyściach z tego płynących. Cenną informacją dla naszych przyszłych uczniów może być fakt, że od września 2019 roku dwie klasy pierwsze (technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz I szkoły branżowej mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych) będą klasami patronackimi, a to dzięki współpracy z Hotelem Narvil i firmą Polbram.

Mamy poczucie, że 29 kwietnia 2019 roku był bardzo emocjonującym i owocnym dniem dla wszystkich. Dla nas jako gospodarzy spotkania i dla odwiedzających uczniów, którzy mogli u źródła sprawdzić, jak od września może wyglądać ich edukacyjna, zawodowa rzeczywistość. Dziękujemy za obecność, za zainteresowanie i jesteśmy przekonani, że nie spotkaliśmy się po raz ostatni.

Monika Plisecka


Hozzászólások


bottom of page