top of page

Spacer po Muzeum Wsi Polskiej w Sierpcu i Płockim ZOO...

Nauka nie odbywa się tylko w ławach szkolnych, ale wszędzie, gdzie otwarty umysł jest w stanie prowadzić człowieka… Nie same książki ale i doświadczenie daje wiedzę. Dlatego też prowadzeni tą myślą, udaliśmy się na kolejną już wycieczkę w tym roku.

My czyli klasa I LTP razem z klasą I BT, wraz z opiekunami: Panią Edytą Żychowską, Panią Jolantą Błońską, Panią Katarzyną Łebkowską oraz Panem Łukaszem Żychowskim, tym razem obraliśmy cel doświadczalnego poznania tego co działo się niegdyś na wsi w Rzeczypospolitej. Na zobaczenie i dotknięcie tamtych czasów, to jest od XVIII do XX wieku, pozwoliło Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zebrane stare chaty, od tych mniej zamożnych po dwór szlachecki, ułożono w postać wsi ulicówki. Podwórza, ogródki, zabudowania gospodarskie, dawne maszyny, młyn przeniosły nas w czasy kiedy nowoczesna technika była w sferze seans fiction. Wielki podziw i uznanie dla ludzi, którzy musieli wszystko zrobić sami, by żyć. Czasy nie tak bardzo odległe, a jednak dla nas zanurzonych w wszechobecnej technice, niewiarygodne.

Kolejnym punktem i okrasą wyjazdu było płockie zoo. Tu mogliśmy przenieść się w świat, który człowiek próbuje, chociaż po części zachować oryginalnym, gdzie natura pokazuje swoją przebogatą różnorodność i zanurza w swoim nieprzebranym spokoju.


Uczniowie klasy I LTPComentarios


bottom of page