top of page

Szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego - "Aktywny powrót do szkół"

Pomimo trwających już wakacji nauczyciele wychowania fizycznego Magdalena Stępniewska i Piotr Dzierżanowski uczestniczyli w szkoleniu Aktywny powrót do szkół Patronatem szkolenia było MENiS . Na zajęciach, nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z Akademii poznawali m.in. metody przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19.

Zajęcia obejmowały też aspekt psychologiczny. Prowadzący opowiedzieli o konsekwencjach psychicznych nauczania zdalnego, izolacji społecznej, metodach wzbudzania i utrzymywania motywacji i tworzenia motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych, budowania relacji społecznych w grupie rówieśniczej czy metod pokonywania barier aktywności fizycznej.

Dodatkowo szkolenie było okazją do wymiany dobrych praktyk z najlepszymi.

MENiS zaprosiło do współpracy najlepszych specjalistów, praktyków z Akademii Wychowania Fizycznego. To oni pod czujnym okiem prof. Bartosza Molika, rektora warszawskiego AWF, koordynatora projektu stworzyli zespoły ekspercie z zakresu psychologii, zdrowia, metodyki. Warsztaty były podzielone na 2 bloki. Pierwsza część to wykłady natomiast druga to forma praktyczna czyli ćwiczenia.


Magdalena StępniewskaComments


bottom of page