top of page

Ta wyjątkowa noc już za nami…

W gwieździstą noc 19 stycznia 2019 r. młodzież Zespołu Szkół w Golądkowie bawiła się na studniówce w sali weselnej Belle Epoque w Winnicy. Wyjątkowość tej nocy podkreślały stroje: suknie dziewcząt, garnitury chłopców oraz stylowe stroje dyrekcji i wychowawców klas. Wszyscy patrzyli na siebie z podziwem, nieraz trudno było się rozpoznać w tak niecodziennych stylizacjach.


Uroczystość swoją obecnością uświetnili: pan Henryk Kowalczyk Minister Środowiska, pani Maria Korbal Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pułtusku, ks. Zbigniew Maciejewski Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, Ewa Jaworska Przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice uczniów oraz pracownicy szkoły.


Punktualnie o 19:00 młodzież rozpoczęła tę wyjątkową noc specjalnym powitaniem. Następnie rozpoczął się polonez, taniec nawiązujący do tradycji szlacheckiej, bez którego nie może odbyć się żadna studniówka. Przygotowali go nauczyciele wychowania fizycznego, ćwiczono od wielu tygodni, dlatego wypadł perfekcyjnie. Wszyscy czuli magię studniówkowego wieczoru, do którego tak często wraca się później we wspomnieniach.


Po oficjalnych uroczystościach rozpoczął się bal. Świetna muzyka dopełniała całość. Wszystkich zintegrowała magia tańca, nie było już podziałów na klasy, uczniów czy nauczycieli. Najbardziej wytrwali bawili do białego rana, a następnie z żalem opuszczali salę. Pozostały wspomnienia i zdjęcia, a teraz już tylko matura…


Comments


bottom of page