top of page

Technik Hodowca Koni osiodła sukces

10 marca 2014 roku, Zespół Szkół w Golądkowie miał wielki zaszczyt gościć specjalistów i przedstawicieli świata jeździeckiego, między innymi prof. dr hab. Zbigniewa Jaworskiego prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, Łukasza Abgarowicza prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego (w zastępstwie Maciej Kania). Ponadto przedstawiciele stajni sportowej Inter Horse, a także lokalne władze, przedstawiciele telewizji i prasy oraz dyrektorzy i uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu pułtuskiego. 

Konferencja „Technik Hodowca Koni osiodła sukces” postawiła sobie za cel przedstawić ww zawód jako bardzo dobre rozwiązanie kariery życiowej, dla tych wszystkich którzy kochają konie i chcą widzieć w nich sposób na życie. Cel ten jak ocenili słuchacze i obserwatorzy został zrealizowany w sposób doskonały. Przedstawiono świat i przemysł koński w różnych aspektach jego funkcjonowania. Podawano konkretne sposoby wykorzystania umiejętności i uprawnień zdobytych w procesie kształcenia w zawodzie technik hodowca koni. Ponadto Pan Maciej Kania przedstawiciel Polskiego Związku Jeździeckiego, zdradził jak wielkie korzyści stają przed uczniami, którzy podejmą kształcenie w wyżej wspomnianym zawodzie, dzięki partnerstwu Zespołu Szkół w Golądkowie z PZJ-tem, a mianowicie m. in. zdobycie odznak jeździeckich, czy uprawnień instruktorskich. 

Całość konferencji zwieńczył pokaz jeździecki przygotowany i zaprezentowany przez stajnię sportową Inter Horse. Trener przy pomocy jeźdźca, prezentował elementy ujeżdżeniowe i skokowe, właściwe ułożenie postawy jeźdźca i konia, zasady które pozwalają osiągnąć niezależny dosiad i wiele innych aspektów ukazujących arkana sztuki jeździeckiej.

Zespól Szkół w Golądkowie może niestety przyjąć tylko 12 osób od września do klasy kształcącej w zawodzie Technik hodowca koni. Tak więc zachęcamy wszystkich chętnych do jak najszybszego podjęcia decyzji co do wyboru właśnie tego zawodu, który łączy w sposób doskonały pasję z umiejętnościami i kwalifikacjami zawodowymi.

Łukasz Żychowski


image006

Comments


bottom of page