top of page

,,Tygryski, Zuchy i Biedronki…” – Wizyta Przedszkolaków z Pokrzywnicy

W jesienny poranek, 29 października pracownię żywieniową odwiedziły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy. Przyjechały do nas Zuchy, Biedronki i Tygryski, a my przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji.

Wspólnie z uczniami klas II i III technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych dzieci piekły i dekorowały pyszne, kruche ciasteczka przypominające misie. Przygotowaliśmy dla nich pokaz domowej i tradycyjnej produkcji masła, w której dzieci czynnie uczestniczyły. Chcąc zachęcić do spożywania masła sporządziliśmy masełka smakowe z dodatkiem soku z buraka czerwonego, marchwi lub zielonego groszku. Wszystkie przedszkolaki ochoczo przygotowywały sobie kanapeczki, które potem zajadały.

Przy wytwarzaniu masła produktem ubocznym jest maślanka, która posłużyła jako baza do przygotowywania koktajli owocowych i warzywnych. Dzieci niezbyt chętnie spożywają warzywa i owoce w postaci surówek, a to doskonały sposób na wzbogacenie diety w te produkty odżywcze.

Panowała miła atmosfera, dzieci angażowały się w przygotowywanie potraw i napojów.

Obiecały, że wiosną nas odwiedzą… Zapraszamy.

Commentaires


bottom of page