top of page

Tym, którzy odeszli… – apel z okazji Wszystkich Świętych

Początek listopada kojarzy się nam z obchodami Wszystkich Świętych i z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów oraz ludzi zapomnianych. To czas refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także za tych, za których nikt się już nie modli. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim dorosłym i uczniom, którzy podczas uroczystego apelu 31 października, wcielając się w rolę świętych i błogosławionych, skłaniali do zastanowienia się nad istotą naszej egzystencji, ale jednocześnie dali nadzieję, że istnieje życie po śmierci pozbawione cierpienia, bólu i łez. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę  i nastrój świąt oraz skłonił do przemyśleń na temat własnego życia i swojej świętości, do której każdy z nas został powołany.

Apel przygotowała p. Anna Jałmużna z uczniami klas: II TW, II TMR, II TUiSEO, IV TŻ, IV TA, IV THK.

Wieczorem 1 listopada br. na winnickim parafialnym cmentarzu nauczyciele, młodzież naszej szkoły i winniccy harcerze odmówili różaniec za zmarłych.

Anna Jałmużna 


Comments


bottom of page