top of page

Ukraina w Golądkowie

W dniach 20-30 czerwca 2013r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie gościł delegację z Ukrainy, której wizyta była efektem współpracy międzyszkolnej na płaszczyźnie ponadnarodowej. Do Golądkowa przyjechało 30 uczniów ze szkoły w Browarach, którzy uczą się języka polskiego oraz nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców w liczbie 10 osób.

Przedstawiciele delegacji mieli okazję uczestniczyć w Konferencji Agroturystyka na Ukrainie, którą zorganizowała szkoła w Golądkowie. Oprócz wielu zajęć w plenerze, goście uczestniczyli w wycieczkach, w dniu sportu, jeździli konno, brali udział w zajęciach gastronomicznych wraz z grupą polskich uczniów, a także dyskotekach integracyjnych. Ukraińska młodzież spotkała się także z polskim harcerzami. Młodsi uczniowie z Browar byli także gośćmi w szkole w Winnicy, a także spotkali się z Wójtem.

Wszyscy goście z Ukrainy mieli także okazję uczestniczyć w akademii kończącej rok szkolny, na której zaprezentowali niezwykle interesujący pokaż artystyczny.  Na spotkaniu z dyrekcją szkoły ustalono termin rewizyty, na którą w przyszłym roku szkolnym pojedzie grupa uczniów ZS CKR wraz z nauczycielami.


thumb.html

Comments


bottom of page