top of page

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

4 września, godz. 9.00 w szkole rozbrzmiewa pierwszy dzwonek. W sali gimnastycznej poczet sztandarowy, zaproszeni goście, cała społeczność szkoły – podniosły nastrój…. Można zaczynać….

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w Golądkowie poprowadzili Emilia i Adam, którzy zaprosili wszystkich zebranych do udziału w Mszy św. Następnie głos zabrała pani dyrektor Ewa Leszczyńska przywołując trochę wspomnień ale też zwracając uwagę na to, co przed nami: „…przecież nie tak dawno temu byliśmy na tej sali by świętować zakończenie roku szkolnego, a dziś stajemy ponownie w tym miejscu i już mówimy o rozpoczynającym się nowym 2017/18 roku szkolnym, o początku tego roku. A jak początek to pewne obawy….Ale jeśli w tym dziś rozpoczynającym się roku szkolnym zamierzamy uczciwie pracować, sumiennie wykonywać swoje obowiązki, dbać o czyste, specjalnie dla Was przygotowane pomieszczenia, dbać o bezpieczeństwo swoje i innych – to nie powinniśmy mieć obaw. Wisława Szymborska nasza współczesna poetka, laureatka literackiej nagrody Nobla powiedziała kiedyś: „Każdy przecież początek to tylko jakiś ciąg dalszy…” Więc to tylko jakiś ciąg dalszy. A jaki? Sami zdecydujecie i zademonstrujecie to Waszym zachowaniem, Waszą pracą i wynikami tej pracy – czyli ocenami, dobrymi wynikami egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, a uczniowie klas maturalnych – wynikami matur. Każdy z nas ma wiele do zrobienia w tym roku szkolnym i może to zrobić bardzo dobrze lub jakoś. My wasi nauczyciele będziemy z Wami, by Wam pomagać byście wszystko zrobili bardzo dobrze…” Następnie pani dyrektor przedstawiła zgromadzonym nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole, a pani wicedyrektor Anna Kwiatkowska wychowawców klas i wręczyła wszystkim teczki wychowawcy. Wychowawcy odczytali listy uczniów klas I prezentując tym samym całej szkolnej społeczności tych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Pierwszoklasiści byli też adresatami ciepłego powitania w progach szkoły i serdecznych życzeń, które skierowała do nich wicedyrektor szkoły.

Na zakończenie spotkania wszyscy usłyszeli słowa wypowiedziane przez flamandzkiego pisarza i duchownego Phila Brosmansa: „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”, które zacytowała pani dyrektor Ewa Leszczyńska dodając „takiego bogactwa życzę nam wszystkim na cały rok szkolny jak najwięcej, bo tak wyposażeni bezpiecznie i odnosząc sukcesy ani się nie obejrzymy jak zabrzmi ostatni dzwonek w tym roku szkolnym”.

Po uroczystości wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami do klas.

Listy z okazji rozpoczęcia roku szkolnego nadesłali z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Minister Krzysztof Jurgiel i Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, Minister Henryk Kowalczyk, Burmistrz Miasta Pułtusk, a życzenia przekazała Prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pułtusku pani Maria Korbal. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski.


imagekk001

imagekk009

imagekk030

Comments


bottom of page