top of page

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Golądkowskiej szkole

1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu i Dniu Zadusznym – 2 listopada, udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy, oraz ludzi zapomnianych. To czas refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także za tych, za których nikt się już nie modli. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim dorosłym i młodzieży, którzy wzięli udział w uroczystym apelu pod hasłem ,,Nie umiera ten, który trwa w pamięci żywych”, który odbył się 27 października 2016 r.

Apel przygotowali uczniowie: Magdalena Ogrodnik, Kamil Darkowski, Mateusz Szczypiński, Aleksandra Łysik, Dominika Talarek, Adam Rej, Emilia Rej, Kamil Kozłowski i Rafał Kułakowski pod opieką p. Anny Jałmużna. Usłyszeliśmy piękne rozważania i pieśni mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu i niepotrzebnym lęku przed śmiercią. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

Dzień wcześniej odwiedziliśmy winnickie gimnazjum, gdzie poprzez nastrojowe pieśni, podniosłe rozważania i wiersze wprowadziliśmy zebranych w atmosferę uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Anna Jałmużna


imagekk005

Comments


bottom of page