top of page

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17 rozpoczęła w naszej szkole Msza święta sprawowana przez księdza Krzysztofa Drzazgowskiego. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. … Pięknie witam wszystkich zgromadzonych na tej sali dziś, w dniu 23 czerwca, który jest 174 dniem roku. Do końca roku kalendarzowego pozostało 191 dni. Wschód słońca nastąpił dziś o 04:40 – jednakowo dla wszystkich, zachód słońca planowany jest na 20:50 i naprawdę jednakowo to słońce zajdzie nad nami wszystkimi, i nad tymi, którym w tym roku się powiodło, i nad tymi, którym się nie udało.

Mamy dziś podsumowanie Waszej pracy. Przy podsumowaniu kilka pytań. Każdego z Was chcę potraktować indywidualnie i już pytam: czy dobrze wykorzystałeś czas tego roku szkolnego na naukę? Czy jesteś zadowolony z ocen? Czy nie mogły być lepsze? Czy średnia Twoich ocen nie mogła być wyższa? Czy nie marnowałeś czasu i nie oszukiwałeś siebie? Czy to Ty pozorowałeś, że się uczysz? A frekwencja – czy wszystkie godziny Twojej nieobecności musiały mieć miejsce? Czy jest jakieś usprawiedliwienie na Twoje spóźnienia? Zastanów się nad tymi pytaniami. Ja już się zastanawiałam, zwłaszcza, kiedy podpisując świadectwa oglądałam oceny. Tak zwróciła się do uczniów pani dyrektor Ewa Leszczyńska. Potem było uroczyste wręczanie nagród uczniom z wysoką średnią ocen, 100% frekwencją oraz za udział w konkursach.

Ważną częścią uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły przez ustępujący poczet sztandarowy nowemu składowi.

Pożegnaliśmy też uczniów klasy III ZSZ, którym pani dyrektor życzyła powodzenia.

Spotkanie zakończyło się piosenką wprowadzającą wakacyjny nastrój w wykonaniu Emilii i Adama oraz życzeniami dobrych bezpiecznych wakacji.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23