top of page

W odkrywaniu nowoczesnych źródeł energii odnawialnych – targi ENEX w Kielcach

W środę 8 marca 2023 r. klasa druga, trzecia i czwarta Technikum kształcącego w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyła w targach odnawialnych źródeł energii ENEX w Kielcach.

Dla miłośników energooszczędnych i ekologicznych technologii z sektora OZE to właśnie Kielce stanowią najważniejszy punkt na mapie Polski! 25. edycja targów Enex okazała się być rekordową pod wieloma względami. W Targach Kielce swoją ofertę zaprezentowało 323 firmy z 15 krajów, a kielecki ośrodek odwiedziło ponad 19,5 tysiąca zwiedzających. W tym samym czasie odbyły się również Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.

Podczas targów Enex miały miejsce premierowe prezentacje takich rozwiązań jak: pionierskie pompy ciepła Aquarea A2W z serii K i L od Panasonic, najnowsze wersje liczników pomiaru zużycia prądu Smart Meter od firmy Fronius, technologia budowy drewnianych domów panelowych wykorzystujących technologię CLT od KENO Home, seria systemu magazynowania energii dla gospodarstw domowych iStoragE od firmy Kehua oraz premiera SOFAR 110-125KTLX-G4 - produkt prezentowany przez firmę Energynat. Nie zabrakło premier również drugiego dnia targów: Viessmann z premierą „niewidzialnych systemów grzewczych”, BRUK-BET PV z pokazem nowego falownika, Mitsubishi Electric z nową pompą ciepła na czynnik chłodniczy R290 oraz Hypontech Polska z hybrydowym rozwiązaniem. W trakcie targów Enex swoją premierę miał TIGO EI Residential - Nowe rozwiązanie magazynowania energii od Tigo Energy, którego funkcjonowanie omówiła Małgorzata Osińska z firmy Tigo. Rozwiązanie dodatkowo zaprezentowane zostało na stoisku firmy 7Sun. Krajowe i światowe nowości można było spotkać również na stoiskach Wystawców.

Opiekunowie wyjazdu:

Barbara Jusińska

Paweł Pieńkosz


Comments


bottom of page