top of page

W SZKOLE TEŻ ŚWIĘTA

Jest taki czas w roku, w którym odkrywamy, że coś się zmienia… i że coś nadchodzi…Nie potrafimy określić, jak to się dzieje. Może to specyficzny bukiet zapachów, których brakowało zimą. Może cieplejszy wiatr. Może dotyk promyków słońca. A może świadomość, że zbliżają się takie święta, w czasie których budzi się życie, budzi się nadzieja.. i miłość …do ludzi…do przyrody…

Takimi słowami powitani zostali wszyscy zaproszeni na wielkanocne spotkanie, które odbyło się  we wtorkowe popołudnie w pięknej świątecznej scenerii w naszej szkole. Obie panie dyrektor i przedstawiciele uczniów  zwrócili się też tymi słowami:  Chcielibyśmy, aby to spotkanie w pamięci Wam zostało, by to co ważne i to co piękne wskrzesić w Was umiało. Naród żyje i nikomu zwalczyć się nie daje, dopóki język zna swój i swoje obyczaje. A my piękne symbole świąt i piękne zwyczaje świąteczne mamy! Wszystkie nasze, polskie, sercu naszemu miłe. Przypomnimy je zaraz, i o innych też powiemy jeśli posłuchacie chwilę!

Tak też się stało. Uczniowie zwrócili uwagę obecnych na spotkaniu gości, emerytowanych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły na nasze świąteczne symbole i tradycje, a potem przedstawili zwyczaje panujące w innych krajach. Spotkanie zakończyło się życzeniami przekazanymi przez wójta gminy Winnica Mariusza Kowalewskiego, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej Jolantę Siejbik, przewodniczącą Rady Rodziców p. Ewę Jaworską i dyrektor Ewę Leszczyńską.

Wielkanocne przedstawienie zostało powtórzone dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którym pani dyrektor Anna Kwiatkowska przypomniała, że  Wielkanoc to Święto tych, którzy mają nadzieję,  i tych, którzy nie lękają się nocy,  i tych, którzy wierzą, że przed śmiercią skutecznie chroni miłość, a pani dyrektor Ewa Leszczyńska życzyła wszystkim pięknych, spokojnych, radosnych świąt w gronie najbliższych i prosiła o przekazanie serdecznych świątecznych życzeń całym rodzinom zgromadzonym przy wielkanocnym stole.