top of page

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo – szkolny konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS

W ramach obchodów „Światowego Dnia AIDS” w dniu 3 grudnia przeprowadzony został Konkurs Wiedzy na temat HIV i AIDS. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych oraz innych zainteresowanych tą tematyką. Celem konkursu było podniesienie świadomości młodzieży na temat HIV i AIDS oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych.

Konkurs został poprzedzony spotkaniem uczniów ze specjalistą ds. Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku – Panią Barbarą Duszczyk, która przekazała młodzieży najważniejsze informacje dotyczące problematyki , w tym również zagadnienia związane z epidemiologią i kampanią pt .”Znam rekomendację PTN AIDS. Zalecam test na HIV”.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Laureatami zostały następujące osoby: Joanna Pniewska uczennica klasy I TAK – miejsce I, Paulina Serafin uczennica klasy ITW – miejsce II i uczennica klasy I TŻ Ilona Chojnacka- miejsce III. Ponadto nagrodzony został plakat, przygotowany przez Joannę Pniewską.

Koordynatorami konkursu były panie – Magdalena Stępniewska i Hanna Karłowicz.


image003
bottom of page