top of page

"Warto wiedzieć..." - Świadomi rodzice, to bezpieczne dzieci

Przekazujemy kolejną poradę, tym razem opracowaną przez ekspertów Urzędu Ochrony Danych Osobowych dla podkreślenia ogromnej roli rodziców we wdrażaniu dzieci w cyfrową rzeczywistość. Nie tylko ich działania w zakresie kontroli cyfrowej są niezbędne, ale w szczególności rozmowa i wsparcie w korzystaniu z nowoczesnych technologii, adekwatne do wieku dzieci.

Do tej pory w ramach cyklu „Warto wiedzieć” zwracaliśmy uwagę na ochronę danych osobowych przy korzystaniu z portali społecznościowych, popularnych aplikacji, z których korzysta młodzież, ochronie prywatności przy korzystaniu z urządzeń mobilnych, a także na kwestie kradzieży tożsamości, czy niezabezpieczonej kamery.

Mamy nadzieję, że opracowane pigułki wiedzy będą stanowiły dla uczniów oraz ich rodziców, cenne źródło wiedzy nt. ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie, a także dobry moment do rozmowy o ochronie danych osobowych i prywatności oraz świadomego korzystania z urządzeń, programów komputerowych i aplikacji mobilnych czy serwisów społecznościowych.

Comments


bottom of page