top of page

WIELKANOC W GOLĄDKOWIE

W Golądkowie w wiosenny czwartek 22 marca odbył się konkurs „Wielkanoc w Golądkowie” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu pułtuskiego i powiatów ościennych. To już czwarta edycja.

Do finału zakwalifikowało się pięć szkół gimnazjalnych: Publiczne Gimnazjum w Gzach, Publiczne Gimnazjum w Winnicy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie, Szkoła Podstawowa w Nasielsku, Szkoła Podstawowa w Cieksynie. Nad przebiegiem konkursu czuwała Kapituła w składzie: Ewa Leszczyńska Dyrektor ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, Anna Morawska Redaktor Naczelna Pułtuskiej Gazety Powiatowej, Dorota Szymczuk nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie oraz Łukasz Żychowski Prezes Stowarzyszenia EkoGoladkowo.

Było o co walczyć ….Cenne nagrody ufundowało Stowarzyszenie EkoGolądkowo. Uczniowie zachwycili komisję potrawami sporządzonymi z iście kulinarną perfekcją. Komisja miała trudne zadanie wyłonić trzy zespoły, bo wszystkie dania były smaczne i efektowne. Jednak po wielu dyskusjach pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Nasielska, która sporządziła „Polędwiczki w kolorowym pieprzu i szynce parmeńskiej”. Drugie miejsce – przygotowane przez Zespół z Publicznego Gimnazjum w Winnicy „Jaja faszerowane tuńczykiem i oliwkami, paszteciki z jajkiem”. Natomiast „Filet z piersi kurczaka zapiekany z serem i pomidorami oraz jajo w chmurce” urzekło kapitułę Konkursu i zajęło trzecie miejsce.

Już dziś zapraszamy do piątej edycji konkursu za rok.

Edyta Żychowska


Comentários


bottom of page